You are here

طراحی سایت شرکتی

Submitted by walliwall on Wed, 06/15/2022 - 08:05

وب سایت شرکتی چیست؟

طراحی سایت شرکتی دسته وسیعی از طراحی سایت شرکتی ها را تشکیل می دهند که با یک هدف واحد متحد شده اند: تبلیغ یک شرکت به عنوان یک کل، به جای تمرکز بر یک محصول یا برند فرعی.

بسیاری از استودیوهای وب - و مشتریان آنها - اغلب طراحی سایت شرکتی را با وب سایت های تبلیغاتی اشتباه می گیرند، اگرچه این دو نوع اهداف کاملاً متفاوتی دارند.

به عنوان مثال به OREO نگاهی بیندازید. احتمالاً در مورد آن شنیده اید و به احتمال زیاد حداقل یک بار در زندگی خود آن را چشیده اید. وب سایت OREO اینگونه به نظر می رسد.

آیا این یک طراحی سایت شرکتی تجاری است؟ قطعا. OREO یک برند چند میلیارد دلاری است و به عنوان یکی از بهترین وب سایت های تجاری طراحی شده، به وضوح یک هدف تجاری را دنبال می کند.

اما آیا این یک وب سایت شرکتی است؟ نه اینطور نیست.طراحی سایت شرکتی OREO (به همراه Milka، Halls، Toblerone و ده ها برند دیگر) این خواهد بود:

Mondelez International شرکتی است که در پشت مجموعه ای از مارک ها قرار دارد، و شما به وضوح می توانید ببینید که وب سایت شرکتی آنها اهداف کاملا متفاوتی را دنبال می کند. در اینجا، ما می توانیم یک طرح بندی طراحی سایت شرکتی معمولی را مشاهده کنیم. Mondelez محصولات خود را تبلیغ، تبلیغ یا بازاریابی نمی کند، بلکه بر عملکرد تجاری، اخبار شرکت، کارکنان و مسئولیت اجتماعی تاکید دارد. هیچ چیز مزخرفی نیست، اما شهرت، اخلاق و اعتماد فراوان.

همانطور که می بینیم، طراحی سایت شرکتی تبلیغاتی بر روی یک محصول خاص متمرکز شده اند و مهم ترین معیار آنها افزایش فروش آن محصول است.

اما زمانی که یک شرکت با بیش از یک برند، محصول، خدمات یا فعالیت مرتبط می شود، باید زمینه های تجاری خود را متمایز کند و بر جذب سرمایه گذاران و گزارش دادن به سهامداران تمرکز کند. این چیزی است که یک طراحی سایت شرکتی تبلیغاتی تنها با آن مقابله نخواهد کرد.

بنابراین، اجازه دهید اهدافی را که یک طراحی سایت شرکتی باید برآورده کند فهرست کنیم:

نشان دهنده سطح مقیاس. باید از همان نگاه اول مشخص شود که این تجارت بزرگ و پر رونق است.

القاء شهرت سایت شما باید به بازدیدکنندگان خود از اصول اخلاقی تجاری و بی عیب و نقص شرکت شما اطمینان دهد.

اعتماد رانده نشان دادن اینکه چرا شرکت برای کار کردن و کار کردن با آن عالی است.

اطلاع رسانی در مورد مشاغل یا برندهای وابسته، اما عدم تغییر تمرکز به آنها. همه برندها باید وب‌سایت‌های جداگانه و جداگانه‌ای برای توضیحات دقیق داشته باشند.

همانطور که در بالا ذکر کردیم، طراحی سایت شرکتی بر خود شرکت تمرکز می کنند و نه محصولات یا خدمات آن. به همین دلیل است که به ندرت تبلیغات، بازخورد مشتریان و فروشگاه های آنلاین را در آنجا پیدا می کنید.

محتوای طراحی سایت شرکتی برای مشتریان و مصرف کنندگان نیست. پس برای چه کسی در نظر گرفته شده است؟

سهامداران، سرمایه گذاران و شرکا. این افراد واقعاً به محصولات یا برندهای شما علاقه ندارند. آنها می خواهند در مسیر دستاوردهای مالی شما (و به ترتیب، آنها) باشند. انتشار بیانیه ها، شاخص ها و گزارش های عملیاتی در طراحی سایت شرکتی شما این فرصت را به آنها می دهد.

مطبوعات و رسانه های جمعی. شما باید تبلیغات و نحوه پوشش شرکت شما در مطبوعات را دنبال کنید. رسانه های جمعی خبر می سازند - این کاری است که آنها برای امرار معاش انجام می دهند. و اخبار مربوط به کسب و کار شما را به هر شکلی منتشر می کنند. اگر خودتان مطالب خبری را در اختیار آنها قرار ندهید، آنها شروع به جستجوی چنین مطالبی در جای دیگر می کنند. و به ندرت آنچه را که آنها به ذهنشان خطور کرده اند دوست خواهید داشت.

کارکنان شما مردم باید احساس کنند که بخشی از خانواده هستند. یک صفحه تیم در طراحی سایت شرکتی شما نشان می دهد که شرکت برای کار سخت و مشارکت آنها در هدف مشترک ارزش قائل است و آن را گرامی می دارد.

کارمندان بالقوه شما شرکتی در مقیاس شما قطعاً دوره های کارآموزی و فرصت های شغلی را برای استعدادهای جوان ارائه می دهد. هیچ مکانی بهتر از طراحی سایت شرکتی شما برای مدیریت چنین فرصت های شغلی وجود ندارد. به این ترتیب استخدام های جدید شما ممکن است به طور همزمان برای همه مشاغل شما مفید باشد.

مقامات دولتی و دولتی. یک تجارت پر رونق همیشه توجه مقامات کشوری را که در آن مستقر است به خود جلب می کند. به همین دلیل است که یک طراحی سایت شرکتی باید حاوی همه چیزهایی باشد که این مقامات ممکن است بخواهند در مورد تجارت بدانند. هرچه اطلاعات واضح و اساسی‌تری ارائه دهید، بازرسی‌ها و بازرسی‌های رسمی کسب‌وکار شما کمتر خواهد بود.

رقبای شما بله درست است. رقبای تجاری شما باید مقیاس، جسارت و جاه طلبی شرکت شما را فقط با نگاه کردن به طراحی سایت شرکتی شما درک کنند. اگر بتوانید وب سایت خود را از وب سایت آنها پیشی بگیرید، این یک اهرم رقابتی دیگر به شما می دهد.

معیارهای یک طراحی سایت شرکتی خوب

پس از شناسایی محتمل ترین بازدیدکنندگان طراحی سایت شرکتی خود، اجازه دهید به این فکر کنیم که چگونه سایت خود را از همه این گروه های هدف دلجویی کنیم. برای انجام این کار، ما باید به بخش‌های وب‌سایت‌های موضوعی خود از دیدگاه این بازدیدکنندگان نگاه کنیم و ویژگی‌های اصلی وب‌سایت شرکتی را شناسایی کنیم.

1. برندها و مشاغل

این احتمالاً عمومی ترین الزامات طراحی سایت شرکتی است. نمایندگی شرکت شما به عنوان مالک و حاکم چندین برند چیزی است که بسیاری از وب سایت های شرکتی در خط مقدم قرار می دهند. ما موفقیت این معیار را بر اساس اینکه آیا برندها به تصویر کشیده شده اند یا تبلیغ می شوند، اندازه گیری می کنیم. همانطور که توافق کردیم، تبلیغات باید در وب سایت های شرکتی به حداقل برسد.

2. شعب و مکان

شرکت های چند ملیتی دفاتر، شرکت های تابعه و امکاناتی در سرتاسر جهان دارند. امروزه فقط فهرست کردن آدرس شعب خود کافی نیست. مردم باید دقیقا بدانند که چگونه به محل شما برسند، و آنها به راهی برای تماس با دفتر محلی شما با یک کلیک نیاز دارند. سهولت انجام این کار به عنوان ابزاری در ارزیابی ما عمل خواهد کرد.

3. روابط عمومی و سرمایه گذار

هنگامی که به عرضه اولیه اولیه می رسید یا شرکت خود را در ابتدا به عنوان یک سرمایه گذاری سهامی سازماندهی می کنید، افرادی که پول خود را در مشتریان بالقوه شما سرمایه گذاری می کنند باید بتوانند خروجی ها را در هر زمانی ردیابی کنند. طراحی سایت شرکتی باید به این افراد این فرصت را بدهد که به راحتی و فوری این کار را انجام دهند. در دسترس بودن و سازماندهی گزارش های عملکرد مالی معیار این معیار خواهد بود.

4. کارکنان و کارکنان

ما اغلب شرکت‌های چندملیتی بزرگ را به‌عنوان ماشین‌هایی بدون چهره با چرخ دنده‌ها و چرخ‌هایی که خود به خود می‌چرخند می‌بینیم. یک وب‌سایت شرکتی که افراد واقعی را در پشت تاریخچه، استراتژی‌ها و تصمیم‌های شرکت نشان می‌دهد، مطمئناً نگاهی «انسانی» به شرکت در چشمان عموم می‌دهد. علاوه بر تمایل آشکار کارکنان شما برای دیدن خود به عنوان عضوی از خانواده، نمایش تیم خود در یک طراحی سایت شرکتی همچنین می تواند شرکت شما را برای کسب و کارهای جدید بازتر کند.

5. مشاغل و کارآموزی

در حالی که صفحه تیم برای نشان دادن مهارت و حرفه ای بودن کارکنان فعلی شما طراحی شده است، بخش مشاغل باید استعدادهای جدیدی را به شرکت شما جذب کند - آنهایی که احتمالاً بخشی از تیم آینده شما خواهند بود. علاوه بر این، استراتژی منابع انسانی شما باید به طور کامل در اینجا اجرا شود تا افراد مورد نیاز خود را تشویق کنید و افرادی را که به آنها نیاز ندارید فیلتر کنید. با این دو معیار، ما طراحی سایت شرکتی موضوعی خود را ارزیابی خواهیم کرد.

6. علائم تجاری و مالکیت معنوی

یکی از ویژگی های جالب دیگری که طراحی سایت شرکتی شما ممکن است در نظر داشته باشد، فهرست علائم تجاری و مالکیت معنوی است که متعلق به شرکت شما یا مرتبط با آن است. یکی از جدیدترین گرایش‌های طراحی وب شرکتی، اطلاع‌رسانی به افراد علاقه‌مند و همچنین عموم مردم در مورد حقوق مالکیت معنوی شرکت شما است. وب سایت شرکتی می تواند به عنوان یک رسانه مناسب برای آن عمل کند.

7. ماموریت و مسئولیت اجتماعی

یک شرکت بزرگ به تأثیرات تجارت خود بر افکار عمومی اهمیت می دهد. همچنین تأکید می کند که تجارت آن قوانین و مقررات قابل اجرا را رعایت می کند. به این ترتیب، شرکت به‌جای درآمد و سود، به‌طور عمومی با اخلاق تجاری و مشارکت‌های اجتماعی مرتبط است. در دسترس بودن و پوشش حمایت‌ها، برنامه‌ها، کمک‌های مالی و مواد آموزشی در وب‌سایت‌های موضوعی ما بر امتیازات کلی ما تأثیر می‌گذارد.

نمونه های طراحی سایت شرکتی

بسیار خوب، اکنون که معیارهای خود را به دست آورده ایم، اجازه دهید چند نمونه درخشان از طراحی سایت شرکتیرا تجزیه و تحلیل کنیم و سعی کنیم دریابیم که چه چیزی باعث می شود آنها برای شرکت های مربوطه خود به خوبی کار کنند.

لیستطراحی سایت شرکتی ما حوزه های مختلف کسب و کار را نشان می دهد. البته ما مدعی نیستیم که از اهداف و چشم اندازهای واقعی آنها آگاه باشیم. اما چیزی که این شرکت ها را متحد می کند، عملکرد بی چون و چرای مثبت تجاری، سابقه طولانی و مقیاس چند ملیتی آنهاست. بنابراین، بر اساس تجربه خود، سعی خواهیم کرد در مورد سهم وب سایت های شرکتی در موفقیت این شرکت ها قضاوت کنیم. همچنین، امیدواریم نمودار کوچک ما الهام بخش طراحی وب سایت شرکتی شما باشد!