You are here

چگونه از عناصر و اصول طراحی داخلی برای تزئین خانه خود در شیراز استفاده کنیم؟

Submitted by walliwall on Sun, 06/19/2022 - 01:08

چگونه از عناصر و اصول طراحی داخلی برای تزئین خانه خود در شیراز استفاده کنیم؟
طراحی دکوراسیون داخلی معاصر بسیار بیشتر از تصمیم گیری در مورد اینکه کدام بالش و پرده اتاق را به هم می بندد، شامل می شود - اگرچه این انتخاب ها هنوز اهمیت دارند. در گروه ساختمانی فرانکل، ما معتقدیم طراحی دکوراسیون داخلی در شیراز
هم علم است و هم هنر! این به نحوه واکنش مغز و بدن ما به فضای اطرافمان مربوط می شود. و این وظیفه یک طراح داخلی است که آن احساسات یا احساسات را در جهتی مثبت شکل دهد که باعث شود کسی بخواهد زمانی را در یک اتاق بگذراند.

برای انجام این کار، طراحان داخلی از روش‌های هنری خاصی استفاده می‌کنند که ذهن ما را فریب می‌دهد یا حداقل، نحوه درک ما از فضاهای داخلی را تغییر می‌دهد. این خیلی بیشتر از آن چیزی که مردم تصور می کنند یک بازی فکری است.

خوشبختانه، شما می توانید از 7 اصل اصلی طراحی دکوراسیون داخلی برای تزئین خانه خود استفاده کنید.

فضا

خطوط

فرم یا شکل

الگو

سبک

رنگ

بافت

1. فضای دکوراسیون داخلی در شیراز
منطقه موزه اتاق نشیمن مدرن

در حالی که هر هفت عنصر موجود در این لیست اجزای ضروری طراحی دکوراسیون داخلی هستند، فضا شاید مهم ترین عنصر برای درست کردن آن باشد. به هر حال، طراحی دکوراسیون داخلی در مورد طراحی فضاهای داخلی است.

اگر در دهه گذشته هر نوع نمایش بهبود خانه را تماشا کرده اید، در مورد پلان طبقه "مفهوم باز" شنیده اید. این سبک خاص از خانه به فضا، به ویژه تعادل فضای منفی و مثبت وسواس دارد.

فضای خالی که به یک اتاق احساس بلند و "باز" ​​می دهد، فضای منفی نامیده می شود.

فضایی که با دکور پر شده است، مانند کاناپه اتاق نشیمن، میز ناهارخوری و جزیره آشپزخانه، فضای مثبت نامیده می شود.

در یک خانه به سبک مفهومی باز، دیوارها برداشته می‌شوند و باعث می‌شود مغز شما احساس کند که فضا بزرگ‌تر از فضایی است که دیوار وجود دارد. این تنها یک نمونه از نحوه عملکرد طراحی دکوراسیون داخلی بر روی مغز است.

یک طراح داخلی علاوه بر فکر کردن به فضاهای مثبت و منفی در یک پلان دو بعدی، باید به فضای بالای مبلمان نیز فکر کند:

ارتفاع سقف ها چقدر است؟
آیا می خواهم برای برجسته کردن یک ویژگی خاص توجه را به سقف جلب کنم؟

آیا باید چشمانم را روی زمین نگه دارم تا کیفیت مبلمان عالی را به نمایش بگذارم؟

چالش در ایجاد تعادل بین این دو شکل از فضا نهفته است - نه خیلی شلوغ، اما نه خیلی کم. و به طور منحصر به فرد بر اساس خانه شما است.

2. خطوط
عنصر دیگری که توسط طراحان داخلی برای شکل دادن به نحوه درک مغز ما از فضا استفاده می شود، خط است. سه نوع اصلی خطوط وجود دارد:

افقی

عمودی

پویا

به عنوان مثال، اگر می خواهید احساسی زمینی، امن، دنج و پایدار داشته باشید، از خطوط افقی استفاده کنید. از سوی دیگر، خطوط عمودی، فضاها را بلند و مطبوع می کنند.

خطوط افقی
برای احساس آرامش و آرامش بیشتر در اتاق، از خطوط افقی استفاده کنید. آنها فضا را زمین می کنند و باعث می شوند که احساس عریض تر و گسترده تر شود. با این حال، اگر شما بیش از حد از این عنصر طراحی دکوراسیون دارید، فضای شما می تواند به سرعت کسل کننده شود، بدون جذابیت بصری که با خطوط عمودی و پویا همراه است.

خطوط عمودی
عمود بر خطوط افقی، عمودی چشمان شما را به سمت بالا می کشد. به عنوان مثال، اگر خانه شما دارای کاشی های سقف قلعی شگفت انگیز است، یک طراح داخلی خوب خطوط عمودی را ترکیب می کند که ناخودآگاه چشمان شما را بالا می برد تا آن ویژگی را برجسته کند. با این حال، اگر از خطوط عمودی بیش از حد استفاده شود، می تواند باعث شود افراد احساس محدودیت کنند.

خطوط پویا
این خطوط حرکت و تحریک را نشان می دهد. آنها فعال هستند و چشمان شما را تشویق می کنند تا در جهت خط حرکت کنند یا به الگوی توجه کنند.

خطوط زیگزاگ، زاویه‌دار و منحنی در این دسته قرار می‌گیرند، زیرا هر کدام حرکت یا تأثیر متفاوتی بر حس اتاق می‌دهند. خطوط زیگزاگ و زاویه ای به اتاق انرژی و زندگی می بخشند، در حالی که خطوط صاف و منحنی باعث نرمی، صافی و تعادل می شوند.

ما می توانیم این خطوط را در گالری خانه های سفارشی خود مشاهده کنیم. همانطور که خانه ها از سنتی به خانه های انتقالی تبدیل می شوند تا در نهایت مدرن و امروزی شوند، در واقع می توانید ببینید که خطوط تمیزتر و جزئیات کمتر، انحنای کمتر و زاویه دارتر می شوند.

3. فرم یا شکل محیط دکوراسیون داخلی
به هر مجموعه ای از خطوط که شکلی ایجاد کند، فرم می گویند. خطوط، چه افقی، چه عمودی و چه پویا، شکل ها را به وجود می آورند. این اشکال می توانند هندسی (زاویه ای) یا طبیعی (منحنی) باشند. آنها همچنین می توانند باز یا بسته باشند. وقتی طراح داخلی شما درک محکمی از سبک شما داشته باشد، می‌تواند فرم‌ها را با هم ترکیب کرده و به هر حسی که می‌خواهید در خانه‌تان دست یابد، چه خاکی، مدرن، گرم، خنک یا هر چیزی که می‌خواهید.

4. الگوی دکوراسیون
یک الگو مجموعه ای از خطوط و فرم ها است که آن را به همراه فرم بخشی از خانواده "خط" عناصر می کند. مانند اشکال، الگوها بر قسمت خاصی از فضای داخلی شما تأکید می کنند، خواه سقف، پله ها یا دیوارها. شما می توانید این جلوه را با یک کاغذ دیواری برجسته یا پاپ رنگ بلند روی دیوار انجام دهید.

لازم نیست الگوها با دیوارها ازدواج کنند. شما می توانید آنها را در هر جایی استفاده کنید، از دانه های چوب گرفته تا قاب عکس، پارچه، بالش و موارد دیگر. ترکیب الگوها در خانه شما مجموعه بی پایانی از گزینه ها را ارائه می دهد.

5. نور دکوراسیون
اگر تا به حال نام "نورپردازی خلق و خو" را شنیده اید، پس با این عنصر طراحی دکوراسیون داخلی آشنا هستید. نور می تواند حال و هوای هر اتاقی را تنظیم کند، زیرا انواع مختلف نور، حالات متفاوتی را القا می کنند. نور طبیعی می تواند نشان دهنده گرما و شادی باشد، در حالی که نور فلورسنت مصنوعی باعث می شود اتاق احساس سردی و بی حرکتی کند.

درک دو نوع اصلی نورپردازی و اینکه چگونه می توانند به حال و هوای کلی فضا کمک کنند، مهم است.

روشنایی طبیعی
منابع نور طبیعی می توانند رنگ های زیبای رنگ شما را به نمایش بگذارند یا مبلمان خاصی را که می خواستید به نمایش بگذارید را برجسته کنید. با یک خانه کاملاً سفارشی، طراح داخلی می‌تواند پنجره‌ها و درها را کاملاً قرار دهد تا میزان مناسبی از نور طبیعی بر روی هر فضای داخلی آبشار شود. به علاوه، طراحان می توانند نور را از طریق پرده ها، سایه ها و پرده ها دستکاری کنند.

نور مصنوعی
وقتی نور طبیعی کافی نیست یا زمانی که طراحان به دنبال برجسته کردن یک اثر هنری خاص یا ایجاد حال و هوا هستند، می‌توانید از نور مصنوعی استفاده کنید. گزینه های شما عبارتند از:

Task Lighting: کاملاً واضح است، به شما کمک می کند تا وظایف خود را انجام دهید، یعنی روشنایی میز، نور بالای آشپزخانه و موارد دیگر.

نورپردازی تاکیدی: نشان دهنده یک نقطه کانونی در خانه شما، این شکل از نورپردازی می تواند شامل آثار هنری، مجسمه ها، لوسترها یا حتی معماری خانه شما باشد.

نورپردازی محیطی: نور محیط به جای برجسته کردن یا کمک به انجام وظایف، فضای کلی را بهبود می بخشد. این همان "نورپردازی خلق و خو" است که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم.

6. رنگ دکوراسیون
درست مانند چراغ‌های راهنمایی هنگام رانندگی، رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی پیام‌ها و حالات خاصی را نشان می‌دهند، زیرا مغز ما برای درک آن‌ها به روشی خاص طراحی دکوراسیون شده است. این وظیفه طراح داخلی است که آنها را دستکاری کند تا احساس دلخواه شما برای خانه شما ایجاد شود.

ما در اینجا چرخه رنگ را توضیح نمی دهیم، اما مهم است که متوجه شویم رنگ های مختلف احساسات متفاوتی را القا می کنند. به عنوان مثال، سبز نشان دهنده آرامش و صلح است، در حالی که قرمز شدید است و نشان دهنده گرسنگی است، و بنفش نشان دهنده سلطنت است. بنابراین، مهم است که از پالت رنگی که می خواهید در هر فضای خانه خود استفاده کنید، آگاه باشید.

7. بافت دکوراسیون
در حالی که بیشتر اوقات بافت احساس چیزی است، طراحان داخلی باید نحوه ظاهر و احساس بافت را در نظر بگیرند. دو نوع بافت وجود دارد - بصری و واقعی - و طراحان خوب می توانند هر دو را برای ایجاد جلوه مورد نظر دستکاری کنند.

بافت واقعی
این همان چیزی است که یک ماده واقعاً احساس می کند. به عنوان مثال، ابریشم صاف به نظر می رسد، در حالی که کتان می تواند ترد و خشن باشد. از طرف دیگر چرم نیز صاف است اما ظاهری کاملاً متفاوت با ابریشم دارد.

بافت بصری
بافت بصری احساسی است که در چشمان شما به نظر می رسد. به عنوان مثال، کاغذ دیواری سنگی دقیقاً مشابه سنگ واقعی نیست، اما این توهم سنگ را ایجاد می کند که بیشتر روستایی و سنتی است تا مدرن.

طراحی دکوراسیون داخلی باکیفیت همیشه بر اساس ترکیبی از این 7 عامل خواهد بود. وقتی می‌دانید چگونه رنگ‌ها، خطوط و فضا را به طور مؤثر ترکیب، هماهنگ و متعادل کنید، آن وقت است که می‌توانید واقعاً خانه خود را به چیزی تبدیل کنید که هرگز تصور نمی‌کردید.